V sredo, 3. 10. 2018, so imeli učenci 8. r. matične šole v Gabrovki tehniški dan na temo Ustvarjalni in solidarni.

Učence smo razdelili v 3 skupine, ena skupina je kuhala breskovo marmelada, druga bučno marmelado, tretja pa je vlagala rdečo peso. Pri delu z učenci nam je poleg učiteljic Barbare Težak in Irene Koci ter pedagoginje Maje Plazar pomagala še članica Društva podeželskih žena Gabrovka, Sonja Mejaš. Izdelali so tudi plakate s predstavitvijo posamezne vrste sadja ali zelenjave in postopka izdelave izdelka.

Učenci so pridobivali znanje in izkušnje za življenje, pri tem pa so nastali tudi uporabni izdelki, ki jih bomo dali naprodaj na jesenski tržnici v mesecu novembru v korist šolskega sklada.