V torek, 22. 10. 2019, so imeli učenci 2. razreda matične in podružnične šole naravoslovni dan. Odpeljali so se v Bistrico pri Šentrupertu. Tam sta jih pričakala gospa Janja in gospod Milan. Najprej so odšli v pekarno, kjer so učenci spoznali delo peka. Gospod Milan in gospa Janja sta jim prikazala postopek priprave kruha in peciva. Tudi sami so se preizkusili v izdelovanju in oblikovali pletenice, rožice, žemlje, sirove štručke, polžka in drugega pekovskega peciva. Gospod Milan je zanje oblikoval posebno pletenko. Medtem ko so njihovi izdelki vzhajali in se pekli, so si otroci ogledali mlin in spoznali delo peka. Gospodu Milanu in gospe Janji se zahvaljujemo za topel sprejem ter vsa nova znanja in izkušnje, ki sta jih delila z nami.