V ponedeljek, 3. septembra, so se za učence odprla vrata v novo šolsko leto. Letos bo Podružnično šolo Dole obiskovalo 73 učencev. Pouk bo potekal v štirih kombiniranih oddelkih in enem čistem oddelku 1. razreda.

Na prvi šolski dan smo se učenci, učitelji in drugi delavci šole pozdravili v večnamenski dvorani. Učenke višje stopnje so nam doživeto recitirale pesem o prvošolki in o prvošolcu ter o tem, kako osamljena je bila šola med počitnicami. Zaigrala je tudi harmonika. Nik iz 7. razreda je s poskočno pesmijo poskrbel, da je bil dan še bolj nasmejan.

Še posebej smo bili na podružnični šoli veseli 15-ih prvošolcev. Toplo dobrodošlico jim je zaželel ravnatelj Osnovne šole Gabrovka – Dole, g. Igor Hostnik. Učenci 4. razreda so jim  zaigrali igrico o Piki Nogavički, ki rada raziskuje.

Da je bila pot v šolo varna, je tri dni skrbel predstavnik Društva upokojencev Dole, g. Martin Željko. V imenu vseh učencev in učiteljev podružnice se mu iskreno zahvaljujemo.

Prvošolcem in vsem ostalim učencem želim, da bi z veseljem prihajali v šolo in sprejemali  znanje z »veliko žlico«.

 

Marjeta Mrhar

(Skupno 314 obiskov, današnjih obiskov 1)