Učenci 5. – 9. razreda OŠ Gabrovka-Dole so imeli 14. 1. 2015 kulturni dan, ki ga že nekaj let vsebinsko oblikujemo na temo otroškega parlamenta. V letošnjem letu so razmišljali o IZOBRAŽEVANJU IN POKLICNI ORIENTACIJI.

Učenci 9. razreda matične šole in 7. – 9. razreda POŠ Dole so imeli debatno delavnico, ki so jo izvedli člani debatnega kluba Gimnazije Litija. Učenci v Gabrovki so razmišljali o trditvi UČENCI 9. RAZREDA SE PRI ODLOČITVI ZA POKLIC ODLOČAJO NA PODLAGI SVOJEGA INTERESA NE PA POTREB NA TRGU DELOVNE SILE, učenci POŠ Dole pa so iskali argumente za/proti trditvi EKOLOŠKO KMETIJSTVO JE BOLJŠA PRILOŽNOST ZA PODEŽELJE KOT TURIZEM. Bili so zelo dobri v iskanju argumentov ter znali svoje stališče tudi odločno zagovarjati. Ostali učenci so se pri delavnici pogovarjali o različnih poklicih in njihovi izbiri. Vsako leto vključimo v kulturni dan tudi filmsko vzgojo. Letos so si učenci ogledali film Billy Elliot, ki se je marsikoga zelo dotaknil. Kulturni dan smo zaključili s pogovorom o filmu, ki je po mnenju nekaterih učencev sporočal naslednje:

–          ljudi moramo sprejeti takšne kot so

–          slediti moramo svojim sanjam ne glede na to, kaj o tem mislijo drugi

–          tudi moški lahko plešejo balet pa zato niso homoseksualci

–          pri svojih ciljih/željah te ne sme nič/nihče ovirati, za ta uspeh pa se moraš truditi in trdo delati

–          nikoli ne obupaj

–          pri svojem cilju moraš vztrajati.

Barbara Težak

(Skupno 104 obiskov, današnjih obiskov 1)