Nagovor ravnatelja

Nermin Bajramović

Spoštovani učenci in učenke, starši, učitelji in učiteljice, kuharji in kuharice, čistilke, hišnika, strokovni delavci in delavke, vzgojiteljice in vzgojitelji Vrtca Čebelica ter drugi zunanji sodelavci, ki ste vpeti v delovanje šole. Letos je na obeh šolah 194 učencev, razporejenih v 14 oddelkov, vrtec pa bo v petih skupinah obiskovalo 79 otrok. Novo šolsko leto 2024/2025 je zares novo za 18 prvošolcev in tudi zame v funkciji ravnatelja. Vsi se bomo skušali čim bolje vživeti v delovanje šole in se naučiti takšnih in drugačnih veščin.

Prišel sem v prijetno delovno okolje s številnimi posamezniki, ki živijo in dihajo z lokalno skupnostjo. Poleg primarnega dela šole in vrtca – izobraževanja in vzgoje otrok – ni zanemarljivo tudi njuno delovanje v lokalni skupnosti. Oba ustvarjata utrip okolja, kjer delujeta, in sta garanciji, da tukajšnji otroci dobijo kakovostno izobrazbo in vzgojo.

OŠ Gabrovka – Dole se mi zdi kot ‘zelena oaza znanja’, skrita med hribovjem in na vseh koncih streljaj oddaljena od večjih slovenskih mest. Letošnja priprava na pouk in delo na šoli je vzela precej časa ter zavzetosti, ker je bilo treba zagotoviti ustrezen kader in manjše število kombiniranih oddelkov na Dolah, narediti nekaj investicij, organizirati delo v kuhinji, zagotoviti šolske prevoze, organizacijo dela pri čiščenju …

Z vnemo vodstva šole, administracije, zaposlenih in nesebično pomočjo nekdanjega ravnatelja g. Igorja Hostnika, ki mu izrekam iskreno zahvalo, smo nared vstopili v novo šolsko leto. Želim si, da v njem ohranimo šolski duh povezanosti, veliko skupnega sodelovanja, nadaljevanja utečenih dobrih dogodkov, sodelovanja z lokalno skupnostjo in seveda učnih uspehov naših učencev.

Letošnji šolski projekt smo poimenovali Podaj naprej. V njem želimo povezovati znanja po vertikali, medgeneracijsko predajati znanja in veščine, ozaveščati pomen znanja kot vrednote in mladim predajati vrednote, kot sta vzajemno spoštovanje in kultura. Za besedo leta smo izbrali DREVO, ker je simbol teh gozdnatih krajev, kjer so tukajšnji prebivalci pognali globoke korenine, družinske in sosedske vezi so prepletene kot veje na drevju, naši učenci pa kot listi trepetajo v vetru in se učijo veščin življenja.

Želim vam, da v letošnjem šolskem letu doživite čim več lepih trenutkov, učnih uspehov in nepozabnih spominov.

Srečno. 🍀

Nermin Bajramović, prof.
ravnatelj OŠ Gabrovka – Dole

e-pošta: nermin.bajramovic@os-gabrovka-dole.si