V mesecu februarju smo z učenci 2. razreda v sodelovanju z diplomirano medicinsko sestro iz ZD Litija izvedli naravoslovni dan na temo zdravja. Pogovarjali smo se o pomenu vsakodnevnega gibanja, osebne higiene, pravilnega čiščenja zob in uravnotežene prehrane. Veliko časa smo namenili tudi sadnim in zeliščnim čajem. Opazovali in spoznavali smo različna zelišča in posušene plodove (kamilica, lipa, kopriva, bezeg, rman, materina dušica, glog, meta, melisa, žajbelj, šipek, borovnice) in njihove zdravilne učinke. Naučili smo se pripraviti sadni in zeliščni čaj. Poskušali smo neoslajenega brez dodatkov, z dodatkom limone in slajenega z medom. Vsi okusi so nam bili všeč. Tudi doma bomo poskusili sami pripraviti čaj, s katerim bomo razveselili svojo družino.

Medicinska sestra nas je preko posnete lutkovne predstave Zdravičevi (Ostal bom zdrav) spomnila na zdrav življenjski slog, nam ponovno prikazala pravilno čiščenje zob in nam povedala o poklicu in delu medicinske sestre.

Ker k zdravemu življenjskemu slogu sodi tudi vsakodnevno gibanje, smo se za zaključek dneva podali v Moravško Goro na daljši sprehod s hitro hojo.

ND zdravje-čaji 14-15 006  ND zdravje-čaji 14-15 002 ND zdravje-čaji 14-15 001 ND zdravje-čaji 14-15 009 ND zdravje-čaji 14-15 021 ND zdravje-čaji 14-15 028 ND zdravje-čaji 14-15 025 ND zdravje-čaji 14-15 023 ND zdravje-čaji 14-15 027

 

(Skupno 102 obiskov, današnjih obiskov 1)