V ponedeljek, 23. 3., so imeli učenci 3. in 4. razreda iz Gabrovke in z Dol tehniški dan na temo ljudska glasbila. V goste je prišel gospod Darko Korošec, ki ljudska glasbila izdeluje, pa tudi popravlja in obnavlja. Na zanimiv in zabaven način nam je predstavil zbirko svojih ljudskih glasbil. Učenci so glasbila tudi preizkusili, nato pa tudi sami izdelali glinen boben ropotuljo. Ob vsem dogajanju pa nas je spremljala osemmesečna psička Tuti, ki je celotno dogajanje še popestrila.

Učenci so aktivno sodelovali preko celega dopoldneva. Uživali so pri predstavitvi glasbil, kjer so se veliko naučili o izdelavi , izvoru, uporabi različnih glasbil. Na glasbila so lahko tudi zaigrali in zraven še glasbeno ustvarjali. Najbolj všeč pa jim je bilo izdelovanje glasbila, kjer si je vsak učenec pod vodstvom gospoda Darka izdelal svoje glasbilo, s katerim bo lahko ustvarjal tudi doma.

Irena Koci

(Skupno 746 obiskov, današnjih obiskov 1)