V sredo, 9. 3. 2016, sva se predstavnici OŠ Gabrovka-Dole udeležili 26. regijskega otroškega parlamenta v Hrastniku. Tema razprave so bile Pasti mladostništva.
Otroškega parlamenta so se poleg nas – predstavnikov občinskih parlamentov Zasavja – udeležili tudi župan občine Hrastnik, županja občine Trbovlje, sekretarji Občinskih zvez prijateljev mladine ter naši mentorji. Po uvodnih nagovorih smo predstavili sklepe občinskih otroških parlamentov. Sledila je razprava o dobrih in slabih plateh interneta, zasvojenosti z drogami in alkoholom, oblikah pomoči ter posledicah jemanja drog, odvisnosti od računalnika… Po razpravi smo oblikovali sklepe, ki jih bodo predstavniki naše regije posredovali na državnem otroškem parlamentu.
Udeležba na regijskem parlamentu je bila zanimiva, predvsem zato, ker sva preko razprave spoznali pasti in težave, ki pestijo mladostnike v večjih mestih in v ostalih občinah.

Hana Dim in Taja Kraševec

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)