Slovenska Karitas že osmo leto vabi k solidarnostni akciji POKLONI ZVEZEK, v kateri zbirajo zvezke za socialno ogrožene otroke. Akcija je bila v preteklih letih zelo uspešna, saj se je v prejšnjem letu poziva k solidarnosti udeležilo 270 osnovnih šol in 90 vrtcev, zbrali pa so več kot 25.000 zvezkov. Letos smo se odločili, da se akciji pridružita tako Vrtec Čebelica kot OŠ Gabrovka-Dole. S tem želimo vse otroke spodbuditi k solidarnosti z vrstniki. Akcija je prostovoljna. Naprošamo vas, da poklonite nov, velik, črtan zvezek. Učenci/otroci bodo v šoli/vrtcu prejeli razglednico in nanjo narisali risbo ali zapisali misel, pozdrav… za vrstnika, ki bo zvezek prejel. Razglednico bomo vložili v darovani zvezek. Darovani zvezek naj otrok prinese v šolo/vrtec najkasneje do petka, 10. junija 2016.

Več informacij o akciji si lahko preberete na spletni strani www.karitas.si/pokloni-zvezek.

Mentorica šolske skupnosti: Barbara Težak

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)