V četrtek, 23. februarja 2017, so Mitja Prijatelj, Brina Brinovec, Petra Mejaš in Ana Zidar našo šolo zastopali na otroškem občinskem parlamentu v Litiji. Nanj se jim je pomagala pripraviti učiteljica Barbara Težak, na kraj dogodka pa jih je pospremila šolska pedagoginja Maja Plazar. Parlamenta se je udeležilo pet šol iz naše občine. Razprava je potekala o temi Otroci in načrtovanje prihodnosti. Udeleženci otroškega parlamenta so sprejeli naslednje sklepe:

– Če bomo spoštovali svoje vrednote in skrbeli za okolje, potem bo naša prihodnost lepša kot sedanjost.

– Od nas mladih je odvisno kakšen bo svet, zato moramo z majhnimi dejanji, že danes ustvarjati lepšo prihodnost.

– Če spoštujemo sočloveka in pomagamo ljudem v naši skupnosti, lahko dosežemo velike stvari.

– Če spoznaš samega sebe, si lažje oblikuješ prihodnost in bolje spoznaš svet.

– V življenju je zelo pomembna samopodoba in samospoštovanje, saj bomo tako lažje spoznali prijatelje, ker lažje pristopimo do njih.

– Če bomo samozavestni tudi v službi, se bo to poznalo pri našem delu in kakovosti življenja.

Učenci so predlagali naslednje teme za šolski parlament v šolskem letu 2017/2017: demokracija od blizu, šolski sistem, eko življenje, otroci in šport, vpliv svetovnih problemov na Slovenijo, razvoj Slovenije, težave v družini.

Vse parlamentarce naše šole je zelo veselilo, da so se lahko tega parlamenta udeležili.

                                                                                                      Petra Mejaš in Ana Zidar

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)