V torek, 5. 11. 2019, so imeli učenci 6. r. iz Gabrovke tehniški dan na temo Ustvarjalni in solidarni, v petek, 8. 11. 2019, pa učenci 6. r. z Dol.

Oba dneva smo učence razdelili v skupine. V torek je ena skupina izdelovala rezance iz različnih vrst moke, druga skupina je kuhala korenčkov sok, tretja pa vlagala mešano solato. Pri delu z učenci sta nam poleg učiteljev in kuharic pomagali še članici Društva podeželskih žena Gabrovka. V petek smo se ponovno preizkusili v izdelovanju rezancev, druga skupina pa v izdelovanju nakita. Izdelali so tudi plakate s predstavitvijo posamezne vrste sadja in zelenjave ali postopka izdelave izdelka.

Nastali so uporabni izdelki, ki jih bomo dali naprodaj na jesenski tržnici v mesecu novembru v korist šolskega sklada.

(Skupno 243 obiskov, današnjih obiskov 1)