Kot sonček sem in šteti znam,
sem pravi modrijan, drijan, drijan.
S prijatelji se veselim
in v šolo si želim, želim, želim.
V šolo hodim, pišem, rišem in packam,
pojem, plešem in se vedno rad igram.

(Mirko Slosar)

Šolsko leto 2020/2021 je že v polnem teku, pa čeprav po prilagojenem programu. Vanj smo zakorakali v torek, 1. 9. 2020. Učenci od 2. do 9. razreda so pričeli s poukom po urniku, prvošolci in prvošolke pa so se nam pridružili ob 10. uri na kratki uvodni prireditvi pred podružnično šolo Dole. Drugošolci so jim zapeli pesem Mali modrijan in jim tako zaželeli dobrodošlico. Vsak drugošolec pa je postal tudi varuh prvošolca in skupaj so prestopili prag šole in URADNO POSTALI PRVOŠOLCI. Uvodne prireditve so se udeležili tudi ravnatelj OŠ Gabrovka – Dole Igor Hostnik, direktor občinske uprave Ivan Matijević in predstavnika policijske postaje Litija, ki so prvošolcem zaželeli srečo pred novimi izzivi.

Po prireditvi so drugošolci odpeljali nove učence na ogled prostorov v šoli. Za konec pa jih je v jedilnici pričakala okusna malica.

Veselimo se novega šolskega leta, ki nedvomno prinaša veliko novega znanja, izzivov lepih trenutkov.

(Skupno 2.268 obiskov, današnjih obiskov 1)