Spoštovani starši!

Šolski sklad OŠ Gabrovka – Dole deluje že trinajsto leto. Namen šolskega sklada je zagotoviti otrokom boljšo kakovost vzgojno-izobraževalnega dela.

Naša naloga je pridobivanje denarnih in materialnih sredstev, ki se porabijo za lepše in kakovostnejše učenje, bivanje naših učencev in vrtičkarjev, ali povedano natančneje s sredstvi ŠS se:

• v celoti financira prijavnina na vsa šolska tekmovanja;
  • sofinancira prevoz otrok na plavalne tečaje (vrtec, 1. in 2. razred), letno oz. zimsko šolo v naravi, bivanje v naravi, predstave, ipd.;
  • sofinancira nakup družabnih iger, igral, ipd.;
  • pomaga socialno šibkim družinam;
  • financira šolska glasila, sofinancira predstave, prireditve (novoletna prireditev za otroke iz vrtca), v lanskem letu je ŠS sofinanciral nekaj dodatnih obrokov sadja v okviru šolske sheme sadja, ipd.

Sredstva šolskega sklada se pridobivajo:

• z zbiralnimi akcijami starega papirja;
  • z izdelavo in prodajo novoletnih voščilnic in izdelkov učencev na Bazarju;
  • sredstva za ŠS se pridobivajo tudi z donacijami s strani podjetji, družb, organizacij;
  • dobrodelnimi prireditvami(prostovoljni prispevki) in z izvedbo srečelova na marčevski prireditvi ob dnevu žena in materinskem dnevu tako v Gabrovki kot na Dolah.

Ker pa je tudi letos posebno leto, prireditev zaenkrat še ne moremo organizirati. Zato vas naprošamo, da svoja sredstva za šolski sklad nakažete ob naslednji položnici ali pa jih otroci kot prostovoljni prispevek prinesejo svojim razrednikom do 25. 11. 2021.

Lahko pa svojo donacijo namenite tudi iz naslova dohodnine, saj je po novem šolski sklad uvrščen na seznam upravičencev do donacij iz naslova dohodnine (v skladu z zakonom, ki ureja dohodnino), in sicer do največ 0,3 % donacije posameznega rezidenta z namenitve dela dohodnine za posamezno leto.

Učenci bodo izdelali izdelke v okviru tehniškega dne Ustvarjalni in solidarni, prinesli jih bodo domov (ali pa so jih že prinesli).

Marija Košir, predsednica UO šolskega sklada

Obv. staršem (15.11.2021)