Ob svetovnem dnevu srca – preventivne dejavnosti in test hoje na Dolah pri Litiji

zdrava sola

Na preventivnih dejavnostih, ki smo jih ob svetovnem dnevu srca, v sodelovanju s številno ekipo zdravstvenih delavcev ZD Litija, organizirali letos prvič tudi na Dolah pri Litiji, smo se 23. 9. 2016, na topel jesenski dan, srečali otroci in odrasli, se družili in spoznavali, opravili meritve krvnega sladkorja, holesterola, krvnega pritiska, telesne mase, se posvetovali z zdravstvenimi delavci ter opravili test vzdržljivosti – hoja na 2 km.

Za zdravje lahko največ storimo z zdravim življenjskim slogom, ki vsebuje zdravo prehrano, čim več gibanja in čim manj škodljivih navad. Preventivne dejavnosti, ki vključujejo tudi meritve in posvetovanje z zdravstvenimi delavci, nas usmerjajo k aktivnemu pristopu do lastnega zdravja. Od odraslih pa se učijo najmlajši. Prav zato si na Osnovni šoli Gabrovka – Dole prizadevamo ohraniti vse oblike zdravstvene vzgoje, ki nam jih omogoča ZD Litija, pri organizaciji dogodkov pa poskrbimo za vse generacije.