V četrtek, 22. marca 2018, ob 17.00 bomo na šoli izvedli interaktivni dogodek, predavanje “VZGOJA RAZPETA MED RADOSTJO IN PASTMI”. Dogodek bo potekal v večnamenski dvorani OŠ Gabrovka, v Gabrovki. Predavatelj bo MIHA KRAMLI, univ. dipl. teolog, terapevt in vodja Ambulante za zdravljenje zasvojenosti v Novi Gorici. Tematika je aktualna tako za starše najmlajših otrok pa do otrok, ki že zapuščajo varno družinsko okolje. Skratka za vse starše, ki jim ni vseeno, kaj bo z njegovim otrokom. Pasti so ves čas v naši bližini. Pogosto nevarnosti niti ne prepoznamo, nimamo dovolj informacij, morda tudi nimamo ustreznega stališča o problematiki in za to niti ne vemo. Od našega ravnanja v trenutkih ko se problem pojavi, je odvisno otrokovo nadaljnje življenje …

TEMATIKA :

  • kemična zasvojenost,
  • izoblikovanje družinskega mnenja o drogah,
  • kaj mora starš vedeti o marihuani,
  • nove vrste drog,
  • nekemične zasvojenosti,
  • radosti in pasti nove tehnologije
  • pozitiven in nevaren vpliv računalniških igric,
  • pasti družbenih omrežij,
  • varna fizična namestitev računalnika, pametnih mobilnih aparatur v hiši.

Z učenci bodo delavnice na isto tematiko, prilagojeno njim, že v torek, 20. 3. dopoldne. Mislimo, bosta oba dogodka skupaj odprla poti za pogovore in dogovore v družini, ki bodo zmanjšali nevarnosti, da bi otroci podlegli pastem.

Vabljeni tudi ostali, ki vas zanima ta tematika.

Uradno vabilo na dogodek, OŠ Gabrovka Dole, 22.3.2018

(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)