V petek, 18. 5. 2018, smo se z učenci od 6. do 9. razreda obeh šol odpravili na šolsko ekskurzijo. Najpej smo si v Idriji ogledali najstarejši del idrijskega rudnika – Antonijev rov. Sprehodili smo se po temnih in ozkih rovih in si lahko predstavljali, kako težko delo so opravljali idrijski rudarji.

Po ogledu smo odšli do gostišča Kos, v katerem smo imeli degustacijo idrijskih žlikrofov – jed, ki je od leta 2002 nacionalno zaščitena.

Nazadnje smo se odpeljali do Partizanske bolnice Franja. V vodičema smo se povzpeli po soteski Pasice do območja, kjer je v času 2. svetovne vojne delovala bolnica. Zelo zanimivo je bilo opazovati, v kakšnih razmerah so včasih zdravili ranjence.

V poznih popoldanskih urah smo se z novimi spomini in doživetji srečno vrnili domov.

 

(Skupno 459 obiskov, današnjih obiskov 1)