V ponedeljek, 10. 9. 2018, so imeli učenci 1. triletja na Dolah tehniški dan o prometu.

Z učenci smo se pogovorili, zakaj je potrebno nositi rumeno rutico, si ogledali odsevnike na njihovih šolskih torbah in katera oblačila so na cesti bolj vidna. Po uvodnem delu so nas obiskali štirje policisti s Policijske postaje Litija. Ga. policistka Mojca je učencem povedala, kako se je potrebno obnašati v prometu kot pešec, kot sopotnik v avtomobilu in v avtobusu. Na slikah nam je pokazala znake, ki jih moramo kot pešci upoštevati. Opozorila je, da se je v vozilih vedno potrebno pripeti. G. policist Danijel je pripeljal pred učence kolo in jim prikazal opremo, ki jo mora kolo imeti, da je v prometu varno.

Skupaj smo se sprehodili po poti do šole na Dolah, ki je za učence najbolj varna. Vsi učenci so policistom pokazali, kako bodo varno prečkali cesto.

Policistom s Policijske postaje Litija se zahvaljujemo, ker so učencem nazorno in njihovi starosti primerno predstavili pravila v prometu.

 

                                                       Marjeta Mrhar

 

(Skupno 219 obiskov, današnjih obiskov 1)