Tudi v letošnjem šolskem letu je potekalo tekmovanje osnovnošolskih ekip prve pomoči. V petek, 22. 3. 2019, je potekal pisni del tekmovanja. V praktičnem znanju so se učenci pomerili v četrtek, 4. 4. 2019, v zgradbi Občine Litija. Zbralo se je 8 ekip iz osnovnih šol iz Litije in Šmartna pri Litiji, med njimi tudi dve ekipi iz OŠ Gabrovka in ena ekipa iz POŠ Dole.

Zmagala je ekipa iz OŠ Šmartno pri Litiji, ki se bo udeležila regijskega tekmovanja v Hrastniku. Ekipa POŠ Dole je zasedla 2. mesto, ekipa devetošolcev iz OŠ Gabrovka pa 3. mesto. Vsi tekmovalci se bodo v mesecu maju – mesecu Rdečega križa – udeležili nagradnega izleta na Debeli rtič, kjer si bodo ogledali državno tekmovanje ekip v nudenju prve pomoči ponesrečencem.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem naše šole.

Maja Bahor, Marjeta Mrhar

 

 

 

(Skupno 265 obiskov, današnjih obiskov 1)