Učenci, ki obiskujejo obvezni izbirni predmet turistična vzgoja, so imeli v torek, 16. aprila 2019, pouk na terenu v Litiji. Obiskali so Turistično informacijski center, kjer jim je gospa Mojca Hauptman predstavila naloge in dejavnosti centra, novosti v turizmu in možnosti zaposlitve, analizirali pa so tudi podobo in razvoj turizma v Gabrovki. Nato so se odpravili po starem mestnem jedru, kjer so spoznali kulturno dediščino mesta. Nazadnje so si ogledali trenutno najbolj zanimivo in obiskano turistično točko mesta Litija – rudnik Sitarjevec. Učenci so v vodenem ogledu spoznali nastanek in zgodovino rudarstva na območju Litije ter delo v rudniku Sitarjevec. Nekatere eksponate so lahko celo prijeli v roke in se prepričali o težaškem delu rudarjev. Gospa Mojca jim je postregla tudi z odličnim čajem in jim pričarala medlo svetlobo, ki je spremljala rudarje pri njihovem delu. Znanje s terenskega dela bodo lahko prenesli v svoji nalogi, ki jih čakata pri naslednjih urah turistične vzgoje. TIC Litija se iskreno zahvaljujemo za sprejem in vodene oglede.

Barbara Težak

(Skupno 507 obiskov, današnjih obiskov 1)