V tednu otroka in ob svetovnem dnevu učiteljev smo na OŠ Gabrovka-Dole omogočili učencem, da za eno uro prevzamejo vlogo učiteljev in sami pripravijo učno uro.

Pobuda za akcijo Učitelj za eno uro je prišla s strani učencev na šolskem parlamentu, ko so učenci razmišljali o šolstvu in šolskem sistemu pred tremi leti. Takrat so izpostavili željo po drugačnih oblikah in metodah dela, zato smo jim tudi letos ponudili priložnost, da izpeljejo uro po svojih željah. V letošnjem letu so zaradi ukrepov preprečevanja širjenja virusa Covid-19 lahko poučevali le v svojem razredu. Učitelji so vse učence, ki so vodili ure, pohvalili, saj so se na uro dobro pripravili.

Učenci-učitelji so ocenili svojo izkušnjo kot zelo pozitivno in bi se z veseljem v tej vlogi ponovno preizkusili. Povedali pa so tudi, da učiteljski poklic ni tako lahek.

Barbara Težak, mentorica šolske skupnosti

(Skupno 217 obiskov, današnjih obiskov 1)