Tudi letos smo na tretji petek v novembru, 18. 11. 2022, obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk, katerega slogan letos je

»Zajtrk z mlekom – super dan!«. 

Na Osnovni šoli Gabrovka in Podružnični šoli Dole pri Litiji smo vsi učenci in učitelji prvo šolsko uro skupaj zajtrkovali tradicionalni slovenski zajtrk – črni kruh, polnomastno mleko, maslo, med in jabolko. 

Otroški in mladinski zbor je zapel pesem Ansambla Šani Šeni »Leti moja čebelca« in Ansambla Lojzeta Slaka »Čebelar«. Učenci 4. G razreda so odigrali del predstave »Obisk Gospodične Medične«. Celotno predstavo bodo učenci odigrali na prireditvi pred jesensko tržnico, ki bo 24. 11. 2022.

Vrtec Čebelica je obiskala Nika Pengal, avtorica knjige »Skrivnosti Gospodične Medične«.

Živila za tradicionalni slovenski zajtrk so prispevali ali darovali:

  • črni kruh – pekarna Optima Šentrupert
  • med – Čebelarstvo Jevšovar
  • mleko – Zdenko Pivec
  • jabolka – Koreninica
  • maslo – Ljubljanske mlekarne

V imenu vseh učencev in učiteljev vsem skupaj HVALA ZA NAŠ SUPER ZAJTRK!

(Skupno 387 obiskov, današnjih obiskov 1)