V petek, 17. 3. 2023, smo v dvorani OŠ Gabrovka pripravili prireditev ter z njo obeležili dan žena in materinski dan. Otroci iz vrtca Čebelica in učenci OŠ Gabrovka so pripravili prijeten večer s pestrim in prisrčnim programom, ki so ga namenili mamam, družinam in pomladi. Prireditvi je sledil srečelov v organizaciji članov UO Šolskega sklada, katerega izkupiček je bil namenjen v šolski sklad. Članice društva podeželskih žena so pripravile razstavo Orehovih dobrot in jih podarile kot dobitke za srečelov, v sodelovanju s krajevno skupnostjo Gabrovka pa so poskrbele tudi za pogostitev. Po prireditvi je bila na ogled razstava izdelkov učencev, ki so nastali pri matematičnih delavnicah in pouku tehnike.

V petek, 24. 3. 2023, pa so učenci, učenke in otroci iz vrtca PŠ Dole pri Litiji nagovorili mamice, mame, žene in vse prisotne v polni farni dvorani z govorjenimi in uglasbenimi verzi ter plesom. Tudi na Dolah je po prireditvi potekal dobrodelni srečelov za šolski sklad, obenem pa so bile vse gospe deležne pogostitve, ki jo je organizirala KS Dole pri Litiji. Pogostitev je z igranjem na harmoniko popestril Nejc Končar.

Prisrčna hvala vsem, ki ste:

sodelovali pri pripravi in izvedbi prireditve na Dolah pri Litiji in v Gabrovki,
pomagali pri pridobivanju dobitkov za srečelov na Dolah in v Gabrovki,
darovali dobitke za srečelov,
pripravili domače dobrote in obogatili srečelov,
obiskali prireditev,
z nakupom srečke darovali v šolski sklad in prispevali prostovoljne prispevke.

S skupnimi močmi smo v korist šolskega sklada zbrali 2750 €.

Še dodatnih 800 € pa so posamezniki nakazali na TRR Šolskega sklada. Hvala vsem!

Jana Marolt, Katarina Perko in Matejka Strah Bajec