V sredo, 12. 4., smo na OŠ Gabrovka – Dole obeležili zaključek letošnje sezone branja za bralno značko. Dogodek je bil še posebej slovesen zaradi srečanja s pisateljem in pesnikom Petrom Svetino. Že pred avtorjevim obiskom so se učenci na srečanje pripravljali s spoznavanjem njegovih literarnih del. Ob obravnavanih zgodbah so poustvarjali svoje ideje v nove zgodbe in likovne podobe. Izdelke smo pred srečanjem razstavili v jedilnicah obeh šol. Učenci na Dolah so se s Petrom Svetino srečali 2. šolsko uro, učenci v Gabrovki pa 4. Obakrat je srečanje potekalo zelo prisrčno v obliki pogovora. Z gostom se je pogovarjala učiteljica Jasna Lepold Phillips, ki je bila Petrova gimnazijska sošolka in vse od takrat z njim ohranja prijateljski odnos. Učenci so z zanimanjem prisluhnili izvirnemu ustvarjalcu, ko jim je podelil nekaj svojih izkušenj. Ob njegovi interpretaciji svojih zgodb pa so se tako vživeli, da so vzklikali skupaj s pisateljem.

Ob koncu srečanja je bilo čutiti zadovoljstvo z obeh strani. Učenci so bili srečanja veseli, saj se z literarnim ustvarjalcem že nekaj časa, nekateri pa še nikoli, niso srečali. Naš gost pa je tudi pohvalil sodelovanje učencev in svoje počutje med nami. Petru Svetini se res iskreno zahvaljujemo za njegov obisk. Hvala pa tudi vsem učiteljicam, ki so sodelovale pri pripravi učencev ali pri organizaciji in s tem pomagale narediti dogodek prisrčen. Naj bo to motivacija za branje vseh nas še naprej.

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)