Na kariernem dnevu so v torek, 13. 2. 2024, v Gabrovki sodelovali učenci 6.–9 . razreda matične in podružnične šole. Obiskali so nas strokovnjaki z različnih poklicnih področij, ki so mladim posredovali svoje znanje, izkušnje, vrednote in veščine. Gostje so predstavili bolj znane poklice, kot so: policist, medicinska sestra, zdravnik, fizioterapevt, reševalec …, pa tudi dva manj znana: kontrolor zračnega prometa, kineziolog.  Prav vsi pa so navdušili s srčnostjo in predanostjo svojemu poslanstvu, kar je pomembno sporočilo vsem, ki so šele na začetku karierne poti. Učenci so spoznali kompleksnost delovanja lokalnega podjetja ELBOS, ki se ukvarja z inovativnimi rešitvami za čiste in obnovljive energije, in lahko začutili spoštovanje do vseh zaposlenih, ki prispevajo svoj delež k uspehu podjetja. Ekipa zdravstvenih delavcev ZD Litija je pritegnila k aktivnemu sodelovanju v delavnici temeljnega postopka oživljanja (TPO) s sloganom “Generacija rešuje življenja”.  Pod mentorstvom dijakov in profesorja iz Gimnazije Litija so se najstarejši učenci urili v veščinah sodelovanja, govornega nastopanja in argumentiranja. Mlajši učenci pa so pod vodstvom učiteljev ustvarjali karierne mape, se seznanili s  spletnim programom Kam in kako, ki pomaga pri raziskovanju interesov, poklicev in poklicnih področij na poti kariernega odločanja, razmišljali o poklicih v maternem in tujem jeziku ter pisno ustvarjali o svojih željah na karierni poti. Vse dejavnosti je povezovala želja, da bi mlade podprli pri odkrivanju interesov in jih spodbudili k pridobivanju izkušenj. Ko se delo dobro opravi in je čutiti zadovoljstvo vseh sodelujočih, lahko sklenemo: “Danes je bil dober dan.”

Za sodelovanje se zahvaljujemo gostom: Ani Brvar in ekipi reševalcev iz ZD Litija, Sonji Fajhtinger in praktikantu  Aljažu iz ZD Litija, Andreju Hrupu s PP Litija, prof. Eriku Klincu in dijakom iz Gimnazije Litija, Lauri in Urošu Komatu iz podjetja ELBOS, Neji Perić iz ZD Litija, Simonu Resniku iz Kontrole zračnega prometa Slovenije.

 

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)