11. 5. 2020 – 15. 5. 2020

Dragi učenci in učenke.

Pred vami je 8. teden učenja na daljavo in navodila za delo v tem tednu. Že komaj čakam, da se spet vidimo v šoli!

Navodilo za delo doma – 8. teden za 2.G

Delovni list – števila do 100

Želim vam veliko uspeha pri učenju in ostanite zdravi.

4. 5. 2020 – 8. 5. 2020

Pozdravljeni učenci in učenke.

Pa smo spet nazaj. Verjamem, da ste si med počitnicami nabrali moči za zaključek šolskega leta. Do poletnih počitnic nam je ostalo le še 7 tednov in 3 dnevi.

Navodila za delo doma – 7. teden za 2.G

Delovni list – opazovanje vremena

Branje – tabela za branje

Želim vam veliko uspeha pri učenju na domu.

20. 4. 2020 – 24. 4. 2020

Pozdravljeni učenci in učenke.

Čas res hitro teče. Smo že v šestem tednu učenja na domu. Ta teden bo drugačen, ker boste imeli kar dva dneva dejavnosti.

Navodila za delo doma – 6. teden za 2.G

Na video srečanjih, ki jih bomo imeli v ponedeljek in četrtek, se bomo pogovorili, kako opravljate delo. Če boste pri delu naleteli na težavo, mi pišite na elektronski naslov ali to povejte na video srečanju. Z veseljem vam bom pomagala!

Želim vam veliko uspeha pri učenju na domu.

TJA od učiteljice Alenke

ČETRTEK, 23. 4. 2020

1. Ogrevanje in ponavljanje:

-deli telesa: https://www.youtube.com/watch?v=RuqvGiZi0qg + igrica Pri zdravniku.

1. Preverjanje znanja

Otroku pokažete, kaj od njega pričakujete, npr.

Touch your eyes + se dotaknete svojih oči, otrok ponovi za vami.

Touch your ears + se dotaknete svojih uhljev, otrok ponovi za vami.

Navodila za preverjanje znanja:

Touch your head / nose / mouth / shoulders / toes.

Koliko delov telesa si je zapomnil? Zapišite si, ker boste vajo v četrtek ponovili.

1. Ponavljanje:

-stanovanje in predmeti v njem: sprehodite se po stanovanju. Otrok naj poimenuje sobe in predmete, ki jih pozna.

1. Preverjanje znanja: otrok naj zgornjo vajo opravi samostojno, npr: This is the bedroom / bathroom / kitchen / living room. Ali samostojno poimenuje vse te prostore?

Koliko predmetov poimenuje v sobi? Poznal naj bi ‘chair’, ‘desk’, ‘bed’ + šolske potrebščine: ‘notebook’, ‘book’, ‘pencil’, ‘pen’, ‘paper’, ‘crayon’ (= voščenka) ter ‘door’ in ‘window’. Se je naučil tudi nove besede (‘blanket’, ‘towels’, ‘soap’, ‘plant’)?

Pesem za nagrado: https://www.youtube.com/watch?v=tFBCeOYZFjw.

1. Širjenje in utrjevanje besedišča:

CILJ:

-učenec poimenuje nekaj delov telesa (iz pesmi Head, shoulders, knees and toes),

-učenec poimenuje prostore v hiši,

-učenec poimenuje nekaj predmetov v hiši,

(-učenec ponazori in poimenuje nekaj vrst gibanja).

Če se otrok dobro odziva na pesmi, potem lahko preverite tudi, ali si je zapomnil dejavnosti iz pesmic: običajno so to naslednje dejavnosti (ki jih pokažejo s telesom): ‘run’, ‘swim’, ‘jump’, ‘fly’, ‘stop’.

Čestitam, prebili ste se skozi 6 tednov poučevanja na daljavo!

Ne pozabite se nagraditi: spijte kavico, pivo, specite si tortico, usedite se na sonce in uživajte v miru …

Naberite si novih moči v naslednjem tednu.

Če imate kakršnokoli vprašanje, predlog, dobro izkušnjo, sem vam vedno na voljo na: alenka.paternoster@guest.arnes.si.

Lepo vas pozdravljam, Alenka Paternoster

14. 4. 2020 – 17. 4. 2020

Dragi učenci in učenke.

Peti teden učenja na daljavo bo krajši. Ponedeljek bo prazničen, ta dan tudi pouka na domu ne bo. Podaljšan vikend izkoristite za tisto, kar vas najbolj veseli.

Navodila za delo doma – 5. teden za 2.G

Učno gradivo – govorni nastop  in stotični kvadrat

Želim vam vesele velikonočne praznike.

6. 4. 2020 – 10. 4. 2020

Pozdravljeni učenci in učenke.

Kako hitro čas beži. Smo že v četrtem tednu učenja na domu. Ko prebiram vaše izdelke, vidim, da vam gre odlično. Vam je prvoaprilska potegavščina uspela? Letos so tudi mene pošteno potegnili za nos. Rekli so mi, da me pred hišo čakajo moji drugošolci. Stekla sem na dvorišče. In… Nikogar ni bilo! Zato sem za vas ponovno pripravila navodila za učenje na domu.

Navodila za delo doma – 4. teden za 2.G razred

Učno gradivo – branje

Če imate kakšno vprašanje, mi lahko vedno pišete na elektronski naslov (rebeka.bajec1@guest.arnes.si). Tudi v tem tednu ste me z vašimi izdelki razveseljevali. Prav vsi si zaslužite veliiiko pohvalo!

30. 3. 2020 – 3. 4. 2020

Dragi učenci, drage učenke.

Pošiljam vam navodila za delo v prihajajočem tednu. Ne ustrašite se, ker je veliko napisanega. Da vam bo lažje in si boste pri delu lahko pomagali s palčkami ali z denarjem, sem za računanje pripravila daljša navodila. Prepričana sem, da vam bo uspelo!

Navodila za delo doma – 3. teden za 2.G razred

Učno gradivo:

Še vedno mi lahko kakršna koli vprašanja pišete po elektronski pošti (rebeka.bajec1@guest.arnes.si).  Vesela sem tudi vaše pošte, s katero mi sporočate, kako opravljate delo za šolo, kaj vam je/ni všeč ali kako preživljate dneve.

Pazite nase, ostanite zdravi, ostanite doma.

23. 3. 2020 – 27. 3. 2020

Pozdravljeni učenci in učenke.

Teden je naokoli in ponovno se vam oglašam z navodili za delo doma. Delajte postopno, vsak dan nekaj, časa imate do konca tedna. Verjamem, da vam bo uspelo!

Navodila za delo doma – 2. teden za 2.G razred

Če imate kakršna koli vprašanja, mi lahko vedno pišete po elektronski pošti (rebeka.bajec1@guest.arnes.si).  Vesela sem tudi vaše pošte, s katero mi sporočate, kako opravljate delo za šolo, kaj vam je/ni všeč ali kako preživljate dneve.

Pazite nase, ostanite zdravi, ostanite doma.