1422613089broska_dan_varne_rabe_2015

Tudi na OŠ Gabrovka-Dole praznujemo mesec varne rabe interneta in mobilnih naprav pod sloganom »Skupaj za prijaznejši internet!«

Glavni namen tega posebnega dne je promocija varne in odgovorne rabe tehnologije, predvsem med otroki in mladostniki. Veščine varne rabe interneta in sodobnih tehnologij so pomembne tako za učence kot tudi za učitelje in strokovne delavce posameznih šol. Pogosto se problemi, ki so povezani z otrokovim življenjem na spletu in z uporabo mobilnih naprav, prenašajo v šolo. Pomembno je, da znamo ravnati preventivno ter da se znamo v primerih težav primerno odzvati in svetovati tako učencem kot tudi staršem.

V šoli bomo v mesecu februarju v ta namen izvedli nekaj dejavnosti na temo varna raba interneta in mobilnih naprav.

Več pa lahko izveste tudi v povzetku spletnega seminarja: Varna raba interneta in naprav

Oglejte si tudi spletno stran safe.si.

Zemljevid sodelujočih šol najdete na tej spletni strani: http://www.safe.si/napovednik/dan-varne-rabe-interneta-2015

 

Nataša Cerovšek

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)