Javna agencija RS za varnost prometa kot eno izmed aktivnosti v okviru nacionalne preventivne akcije VARNOSTNI PAS, ki poteka od 7. do 20. 9. 2015, opozarja tudi na uporabo varnostnih pasov med vožnjo otrok in vseh drugih potnikov. Osnovni namen preventivne akcije s sloganom PRIPNITE SE in doŽIVITE! je spodbujati uporabo varnostnih pasov pri vseh potnikih na vseh vožnjah in v vseh vozilih, izboljšati pravilno pripetost in uporabo varnostnih pasov in otroških varnostnih sedežev ter zmanjšati posledice, mrtve in hudo poškodovane, v prometnih nesrečah zaradi neuporabe varnostnega pasu.

Na povezavi spodaj se nahajajo kratki preventivno-izobraževalni filmi o pravilni uporabi varnostnih sedežev:

hhtp://www.avp-rs.si/preventiva/svetovalnica/otroci/#varniotroci-videofilmi

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)