Učenci 5. – 9. razreda OŠ Gabrovka-Dole so imeli 11. 1. 2016 kulturni dan, ki ga že nekaj let vsebinsko oblikujemo na temo otroškega parlamenta. V letošnjem letu so razmišljali o PASTEH MLADOSTNIŠTVA.

Učenci 9. razreda matične šole in 8. – 9. razreda POŠ Dole so imeli debatno delavnico, ki so jo izvedli člani debatnega kluba Gimnazije Litija. Razmišljali so o trditvi STARŠI BI MORALI PREPOVEDATI DOSTOP DO SOCIALNIH OMREŽIJ MLADOSTNIKOM DO 18. LETA. Razdelili so se v dve skupini ter iskali argumente za in proti trditvi, nato pa svoje stališče tudi zagovarjali.

Ostali učenci so temo obravnavali s pomočjo delavnice, odlomkov iz knjig in pogovora. Vsako leto vključimo v kulturni dan tudi filmsko vzgojo. Letos so si starejši učenci ogledali film Povej, mlajši učenci pa film Vratar Liverpoola.

Barbara Težak