zdrava sola

Spoštovani starši!

 

Vabimo vas

na predavanje, ki ga bomo imeli v

torek, 18. 10. 2016, ob 18.00  v večnamenski dvorani osnovne šole v Gabrovki.

Asistentka dr. med. Nina Jančar, spec. ginekologije in porodništva na Kliničnem oddelku za reprodukcijo Ginekološke klinike, bo spregovorila o okužbah s HPV (humani  papiloma virus), ki povzročajo predrakave  in rakave spremembe na materničnem vratu, genitalne bradavice in papilome grla. Okužba s HPV je najpogostejša pri adolescentih in mlajših odraslih (15–25 let). Rak materničnega vratu  pa je drugi najpogostejši rak pri mladih ženskah (15–44 let) v Evropski uniji.

Pred okužbo s HPV  se je mogoče dodatno zaščititi tudi s cepljenjem, ki ga v Sloveniji izvajamo brezplačno. Deklice so cepljene, preden postanejo spolno aktivne (6. razred, 8. razred).

Znanja ni nikoli preveč, zato vas vabimo, da se nam pridružite!

Veselimo se srečanja in vas prav lepo pozdravljamo.

(Skupno 92 obiskov, današnjih obiskov 1)