Na OŠ Gabrovka – Dole smo v sredo, 5. junija 2019, organizirali srečanje predstavnikov šolskih skupnosti Litija, Gradec, Šmartno pri Litiji in naše šole. Pobuda za srečanje je vzniknila na letošnjem občinskem parlamentu, na katerem se predstavniki omenjenih šol srečujejo že mnogo let. Pri izvedbi dogodka so nam na pomoč priskočili tudi člani PGD Gabrovka.

V začetnem delu srečanja so učenci predstavili svoje šole, nato sta sledili krajši igri, kjer so se učenci malo bolje spoznali in sodelovali v skupni aktivnosti. Po malici so se odpravili do gasilskega doma, kjer je sledila predstavitev gasilske opreme ter gasilskega muzeja. Po skupni fotografiji so se – razdeljeni v šest manjših skupin – odpravili na krajšo gasilsko orientacijo pod vodstvom naših učencev – mladincev PGD Gabrovka. Na posamezni kontrolni točki so morali opraviti določeno nalogo (vozli, navezave, orientacija in spenjanje cevi ali ročnika). Skupine so uspešno opravile vse naloge in v predvidenem času prispele na ciljno točko. Po kosilu se je naše skupno druženje zaključilo.

Za uspešno izvedbo našega srečanja se najlepše zahvaljujemo vsem mentoricam šolskih skupnosti ter članom PGD Gabrovka.

                                                                                                                                              Barbara Težak

(Skupno 960 obiskov, današnjih obiskov 1)