V ponedeljek, 10. 06. 2019, smo učenci 8. in 9. razreda iz podružnične šole Dole pri Litiji ter učenci matične šole Gabrovka imeli naravoslovni dan na temo ekologija. Obiskali smo čistilno napravo v Trbovljah ter zbirni center Neža v Trbovljah. Ogled je potekal tako, da smo približno ob 9-ih začeli ogled čistilne naprave, njenega delovanja ter bazenov, v katerih poteka prečiščevanje odpadnih voda. Nato smo pot nadaljevali do zbirnega centra Neža, kjer sortirajo zbrane odpadke (nevarne odpadke, sveče, odpadna olja, odpadni gradbeni material, baterije, odpadno električno opremo …). Tam so nas opozorili na velike okoljske probleme, ki nam jih povzročajo odpadki. Povedali so nam, da je ločevanje odpadkov zelo pomembno.

Učenci 8. in 9. razreda

Za prijazen sprejem ter zanimivo vodenje se zahvaljujemo Javnemu podjetju Komunala Trbovlje, d. o. o.

(Skupno 247 obiskov, današnjih obiskov 1)