http://www.os-gabrovka-dole.si/files/2014/09/zdrava-sola.jpg

Zdrava šola promovira zdravje in organizira dejavnosti za zdravje ljudi v lokalnem okolju. Tako smo v sodelovanju s strokovnimi delavkami ZD Litija že tradicionalno, na zadnji petek v mesecu septembru na Dolah pri Litiji, izpeljali  preventivne meritve krvnega sladkorja, holesterola, krvnega pritiska, telesne mase in test vzdržljivosti – hoja na 2 km. V sončnem vremenu smo se družili in opravli prevenitvne meritve, katerih rezultati so tudi pokazatelj naše skrbi za zdravje.

Vzgoja za zdravje se začne v družini in je naloga staršev, pri tem pa jim vzgojno-izobraževalne ter zdravstvene organizacije pomagamo.

Zahvaljujemo se delavcem ZD Litija, ki izvajajo preventivne dejavnosti na terenu, saj se tako približajo prebivalcem, ki živimo izven mestnih središč, v bolj oddaljenih krajih.

(Skupno 154 obiskov, današnjih obiskov 1)