Na  41. Teku na Petelinjek je sodelovalo rekordno število učencev naše osnovne šole, tako iz matične v Gabrovki kot tudi  s podružnične z Dol pri Litiji. Tekmovali so v štirih starostnih kategorijah: mlajši na 500 m (predšolski otroci in učenci 1. triletja), starejši   na 1000 m (učenci 2. in 3. triletja). Odlično organiziran dogodek in dobri tekaški pogoji so navdušili starejše in mlajše udeležence tekmovanja. Prav vsi sodelujoči si zaslužijo priznanje! Še posebej ponosni smo na predšolske otroke, učence in učenke, bivše učenke in učence, starše in krajane, ki so sodelovali na tradicionalnem in največjem športnem dogodku v Gabrovki. Obiskovalci športne prireditve smo bili navdušeni nad športnim vedenjem, solidarnostjo in prijateljskim odnosom med tekmovalci. Zahvaljujemo se organizatorjem dogodka, članom ŠD Presad Gabrovka, ki vsako leto omogočijo, da se teka lahko udeleži prav vsak otrok lokalne skupnosti, staršem, ki so otroke pripeljali na tekaški dogodek, ter šolskima športnima pedagogoma, prof. Ireni Kumše Kovač ter prof. Nejcu Medvedu, za delo z mladimi ter dodatne spodbude, da se tekaška tradicija nadaljuje in vpliva na oblikovanje zdravega življenjskega sloga mladih.

(Skupno 270 obiskov, današnjih obiskov 1)