V sredo, 18. 3. 2015, sva se Brina Brinovec in Maja Hribar odpravili na regijski otroški parlament, ki je potekal v sejni sobi občine Litija. Najprej smo se vsi predstavniki šol zasavske regije predstavili, nato smo prebrali zapisnike iz občinskih parlamentov Litije, Zagorja in Trbovelj. Kasneje smo se razdelili v skupine po 5 oz. 6 učencev. Bili smo pomešani učenci iz vseh šol. Izdelovali smo plakate na naslednje teme:

–       Neformalno izobraževanje; Ali vem kaj je neformalno izobraževanje? Kaj so veščine in kje jih lahko krepimo?

–       Izbira poklica v srednji šoli; Ali sem že prepozen? Kaj pa sedaj?

–       Vpliv izobrazbe na izbiro poklica; Ali imajo samo odlični učenci dobre poklice? Kaj je to dober poklic?

–       Izbira poklica v osnovni šoli; Kdo mi pomaga in kako? Kdaj se moram odločiti za svoj poklic?

–       Terciarno izobraževanje; Kdaj naj se odločim za študij? Kaj bom študiral/a? Kje? Zakaj?

Svoja razmišljanja o vseh temah smo predstavili po skupinah. Za naslednji otroški parlament so bile predlagane naslednje teme:

–       Vpliv branja na človeka

–       Problemi sodobnih staršev

–       Zakon o zakonski zvezi in istospolnih partnerjih

–       Otroci nove dobe

–       Odnos do okolja / ekologija

–       Nasilje v šoli in izven nje

Ta izkušnja nama je bila zelo všeč in bi jo z veseljem ponovili.

Brina Brinovec