V sredo, 13. aprila 2016, smo si v dvorani naše osnovne šole ogledali gledališko igrico o Rdeči kapici in volku.

Šlo je za priredbo znane pravljice, ki so jo pripravili in odigrali nekateri strokovni delavci naše šole in seveda naši učenci. Tako smo zaključili branje za bralno značko v šolskem letu 2015/16. Dogodka so se udeležili vsi učenci od 1. do 9. razreda, poleg tega pa tudi vse tri skupine otrok iz našega vrtca. Pohvaliti moramo pridne bralce v 1. (21), 2. (13), 3. (15) in 4. r. (14), kjer so za bralno značko brali vsi; v 5. r.  13 učencev, dva učenca ne. V naslednjih razredih pa je število bralcev žal precej nižje: v 6. r. trije (Alja Brlogar, Mija Meserko, Jakob Subotičanec), v 7. r. pet (Petra Mejaš, Pia Utenkar, Marija Femc, Kristjan Anžur, Janez Jerič), v 8. r. šest učenk (Rosana Resnik, Anesa Meserko, Lana Bajc, Nina Požun, Ana Zidar, Taja Kraševec), v 9. r. tri dekleta (Manca Vočanec, Eva Tomc, Hana Dim). Eva Tomc in Hana Dim sta tudi »zlati bralki«. S knjigo pa se družijo tudi naši najmlajši v vrtcu/doma in pridno pripovedujejo zgodbe ter pesmice.

Želimo in upamo, da se bodo v prihodnje vsi tisti, ki letos bralne značke niso opravili, spremenili, kot se je spremenil tudi volk iz pravljice. Da bodo postali dobri bralci. Vsi skupaj pa seveda zvesti knjigi, ki je naša najboljša prijateljica in učiteljica.

Anica Resnik

(Skupno 674 obiskov, današnjih obiskov 1)