V sredo, 20. 4. 2016, so imeli učenci 1. in 2. razreda POŠ Dole kulturni dan. Šli smo v Litijo. V Mestnem muzeju Litija, ki ima prostore v stari šoli na desnem bregu reke Save, smo si ogledali stalne zbirke: potresi v Sloveniji, promet na reki Savi, rudnik Sitarjevec, železnica in stari most preko reke Save. Iz muzeja smo se peš odpravili na levi breg reke Save. Opazovali smo promet v mestu, videli pošto, knjigarno, lekarno. Ogledali smo si železniško postajo, videli smo potniški in tovorni vlak. V Matični knjižnici smo z navdušenjem prisluhnili knjižničarki. Bili smo zgroženi, ko nam je pokazala knjige, ki so jih morali umakniti iz knjižnih polic, ker bralci niso odgovorno ravnali z njimi. Razkazala nam je knjižnico in nam povedala pravljico o kokoški. Na knjigomatu smo si izposodili knjigo, ki jo bomo prebrali v šoli. V Litiji smo izvedeli veliko novega in čas nam je prehitro minil. Polni lepih vtisov smo se vrnili na Dole.

IMG_1860  IMG_1866  IMG_1870

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)