Tudi v šolskem letu 2015/2016 so učenci aktivno sodelovali v zbiralnih in solidarnostnih akcijah. Zbiralne akcije starega papirja ter zamaškov so potekale skozi celo leto. Del sredstev, zbranih z odkupom zamaškov, smo donirali deklici Lari iz okolice Tržiča, ki je zbolela za mišično distrofijo.

Z zbiranjem starega papirja – v celem letu se je nabralo kar 15,78 ton –  pa smo obogatili šolski sklad za 1.262 evrov.

Proti koncu šolskega leta pa so učenci in vrtčevski otroci pristopili k solidarnostni akciji Pokloni zvezek, ki ga je organizirala Slovenska Karitas. Skupaj smo zbrali kar 172 zvezkov, v katere so otroci vložili kartice z lepimi mislimi za otroke, ki bodo prejeli zvezke.

Vsem otrokom in njihovim staršem se iskreno zahvaljujemo za sodelovanje in podporo pri vseh akcijah!

Barbara Težak, mentorica šolske skupnosti