V četrtek, 4. 5. 2017, smo se učenci  1. – 5. razreda udeležili  7. srečanja podružničnih šol na Polšniku. Zbralo se nas je kar 175 učencev. V objemu gozdov smo najprej ustvarjali iz lesa – vsak razred svoje vrste izdelek. Po okrepčilni malici smo se pripravili na kulturno prireditev, na kateri je bil gost tudi predsednik Republike Slovenije Borut Pahor – med prireditvijo nas je tudi spodbudno nagovoril. Po prireditvi smo se zbrali na igrišču, kjer je gospod predsednik ob tej priložnosti zasadil lipo. Tudi vsaka od podružnic je zasadila svoje drevo, POŠ Dole jerebiko. Gostitelji so nam pripravili še kosilo, ki smo ga zaužili polni lepih vtisov v prijetni družbi vrstnikov.

Zasajena drevesa po besedah vodje POŠ Polšnik predstavljajo pomembnost ukoreninjenosti v kraj, ki nam jo podružnične šole omogočajo. Druženje in sodelovanje na tem srečanju nas pri tem še dodatno krepita.

(Skupno 232 obiskov, današnjih obiskov 1)