Preventivne dejavnosti in test hoje na 2 km, ki jih izvedemo dvakrat letno (septembra na Dolah in  maja v Gabrovki), so tudi letos v šolske prostore in na športno igrišče pri Podružnični šoli Dole pri Litiji privabile starše in krajane, ki aktivno skrbijo za svoje zdravje. Poleg testa vzdržljivosti – hoje na 2 km – so zdravstvene delavke ZD Litija opravile še brezplačne meritve holesterola, krvnega sladkorja, krvnega tlaka in telesne mase ter svetovale, kako lahko z majhnimi spremembami življenjskih navad izboljšamo počutje in zdravje.  Pogovor in svetovanje ob rezultatih meritev daje preventivnim dejavnostim posebno vrednost. Običajno nam prav za pogovor zmanjka časa, tudi takrat, ko obiščemo zdravnika zaradi zdravstvenih težav. Prav zato smo organizatorji in izvajalci preventivnih dejavnosti  zadovoljni, da je vsako leto več udeležencev.

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)