V četrtek, 5. 10. 2017, smo si z učenci od 6. do 9. razreda OŠ Gabrovka-Dole ogledali naše največje letališče – letališče Jožeta Pučnika Ljubljana. Najprej smo si ogledali javni del potniškega terminala, predstavili so nam odpravo prtljage in kako poteka varnostna kontrola. Spoznali smo tudi, kako poteka osebni pregled potnikov na letališču. Imeli smo srečo, saj sta že kmalu po našem prihodu vzleteli dve letali, kasneje pa je eno tudi pristalo. V nadaljevanju so nas z avtobusom zapeljali po letališču in nam pokazali gasilsko vozilo, ki je demonstriralo gašenje z vodnim curkom.  Pokazali so nam tudi hangar s tehničnimi sredstvi za oskrbo letala.

V nadaljevanju pa nam je domačin, g. David Hribar, omogočil ogled stimulatorja letenja in prostorov, kjer poteka kontrola zračnega prometa Slovenije.

(Skupno 721 obiskov, današnjih obiskov 1)