V nedeljo, 04. 02. 2018, smo se ob 10. uri zbrali v večnamenski dvorani podružnične osnovne šole Dole pri Litiji, kjer smo z nastopi učencev in otrok iz vrtca, dolskih mažoretk, pevskega zbora Izgnanci ter skozi pogovor z gostom pričeli teden kulture na Dolah.

Na prireditvi, ki smo jo poimenovali Življenje je potovanje, so nam dolski učenci in otroci iz skupine Zmajčki s pesmijo, dramsko uprizoritvijo, glasbo, plesom in recitacijami predstavili različne poglede na življenje in potovanje, ki jih srečujejo v šolskem in vrtčevskem vsakdanu. Mladinski pevski zbor POŠ Dole pri Litiji ter starejši učenci pa so nas spomnili na slovenski kulturni praznik,  8. februar.

Gost prireditve je bil Marko Plantan, igralec in režiser, ki nam je predstavil svojo poklicno pot in delček svojega ustvarjanja.

Kljub snegu, ki je pobelil bregove, se je v POŠ Dole pri Litiji zbralo veliko ljudi, ki jim pesem, glasba, igra, ples in poezija nekaj pomenijo.

Naj bo naše življenje prijetno potovanje tudi zaradi kulture in umetnosti, ki bogatita naš vsakdanj.

Nataša Cerovšek

(Skupno 244 obiskov, današnjih obiskov 1)