V četrtek, 1. marca 2018, so se Karmen Zavrl, Maša Grčar in Miha Brinovec udeležili občinskega otroškega parlamenta v sejni sobi Občine Litija. Tema letošnjega otroškega parlamenta je bilo šolstvo in šolski sistem.

Po uvodnem pozdravu podžupanje Lijane Lovše so sledile predstavitve osnovnih šol, nato pa razprava o ključnih točkah, ki so jih izpostavili mladi parlamentarci. Sprejeli so naslednje sklepe:

– Predlagamo več pouka v naravi ter več praktičnih aktivnosti in vsebin znotraj pouka.

– Predlagamo opisno ocenjevanje vzgojnih predmetov (GUM, LUM in ŠVZ).

– Želimo si več sodelovanja med šolami v lokalnem okolju (športna tekmovanja, izmenjave učencev, skupne ekskurzije in druge aktivnosti).

– Želimo si večjih učilnic, večje in bolje opremljene telovadnice, nove šolske omarice in uporabo e-učbenikov.

Regijski parlament bo v torek, 20. marca 2018, v Zagorju, udeležila se ga bosta tudi dva predstavnika naše šole.

Barbara Težak