V petek, 19. 10. 2018, smo se odpravili na tradicionalni jesenski pohod iz Gabrovke na Čatež pri Zaplazu in plezanje na umetni plezalni steni pri domu CŠOD Čebelica na Čatežu. To je le ena od aktivnosti OŠ Gabrovka – Dole na področju varovanja zdravja, ki jih izvajamo v projektu Zdrave šole.

Učencem in učiteljem so se pridružili tudi starši, stari starši ter prostovoljec David iz Španije. Pri domu Čebelica nas je sprejel učitelj Matej Mlakar, ki je zaposlen na CŠOD Čebelica, in nam posredoval koristne informacije o varnem plezanju. Veliko učencev se je odločilo in se preizkusilo na plezalni steni, nekaterim je uspelo priplezati do vrha, drugi pa so se ob vrvi vzpenjali na hrib ali z žogami igrali na igrišču. Kuharica Magda Resnik nas je pogostila z dobrotami iz kuhinje. V Gabrovko smo se vrnili utrujeni, a zadovoljni, da smo skupaj preživeli lepo jesensko popoldne ob gibanju v naravi.

Jana Marolt

 

(Skupno 245 obiskov, današnjih obiskov 1)