V četrtek, 25. 10. 2018, so otroci iz vrtca Zmajčki in prvošolci odšli na ogled gasilskega doma na Dolah. Tam jih je toplo sprejel gasilec prostovoljnega gasilskega društva Dole  g. Zdenko Pivec.

Spoznavali so poklic gasilca. G. Zdenko jim je predstavil orodje, ki ga gasilci potrebujejo pri svojem delu in opremo gasilca. Povedal je, da pred odhodom na intervencijo gasilec obleče zaščitno obleko, si obuje gasilske škornje in si nadene gasilsko čelado. Učenci so bili ponosni, ker so si tudi sami lahko nadeli gasilske čelade. Ogledali so si gasilske in sesalne cevi, ročnike in aparate na stisnjen zrak, ki so podobni tistim za potapljanje. Z njimi gasilci vstopajo v zadimljene prostore. Videli so lestev,  s katero si gasilci pomagajo, kadar je potrebno reševati in gasiti v višjih nadstropjih.

Najbolj zanimivo je bilo ob zaključku srečanja, saj so lahko v rokah držali čisto prave metalce vode in pene.

Gasilcu g. Zdenku Pivcu se učenci in otroci iz vrtca iskreno zahvaljujejo za natančno in zanimivo predstavitev dela gasilcev, gasilske opreme in gasilskega doma.

             Marjeta Mrhar

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)