V četrtek, 7. 2. 2019, smo na POŠ Dole obeležili slovenski kulturni praznik. Prireditev so začeli vrtčevski otroci iz skupine Zmajčki z vzgojiteljicama. Aleš, Miha B., Tian, Manca in Rok Š. so zaigrali nekaj prizorov iz Prešernovega življenja. Proslavo je obogatilo petje učencev 1. in 2. razreda, OPZ2 in MlPZ POŠ Dole pri Litiji z zborovodkinjo ter petje ljudskih pevcev KUD Venčeslav Taufer Dole pri Litiji. Obeležitev slovenskega kulturnega praznika je tudi letos spremljal pogovor z gostom, tokrat z upokojeno učiteljico slovenščine dolskih korenin, Anico Resnik. V pogovoru, ki ga je vodila Jožica Vrtačnik,  sta obujali spomine na staro dolsko šolo in njene učitelje, na odraščanje, zaposlitev, delovanje na področju kulture v šoli in zunaj nje, med spomine so se seveda skrile tudi modrosti in aktualne dileme …

Hvala vsem za sodelovanje in medsebojno obogatitev!

(Skupno 593 obiskov, današnjih obiskov 1)