Gibanje in druženje v naravi privabita nasmeh na obraz otrok in odraslih. Prav tako je bilo tudi danes, 19. 4. 2024, na drugem spomladanskem pohodu. Odpravili smo se na Petelinjek, prizorišče največjega športnega dogodka v Gabrovki, tradicionalnega teka na Petelinjek. V soboto, 27. aprila, bodo člani Športnega društva Presad Gabrovka organizirali že 42. Tek na Petelinjek, kjer udeleženci na najdaljši progi pretečejo 11 km.  Danes pa smo pohodniki (31 otrok in 3 spremljevalne učiteljice) pot prehodili. Uživali smo v lepem vremenu, čudoviti naravi in dobri družbi. Hoja spodbudi k pogovoru, prebudi se tovarištvo in malica je po telesnem naporu ter v družbi prijateljev še okusnejša. Ob poti smo pobrali smeti, ki ne sodijo v naravo, in poskrbeli, da smo vse svoje odpadke odnesli v nahrbtnikih in jih odložili v zabojnike za smeti.