V ponedeljek, 1. 4. 2019, so imeli učenci 1. razreda iz Gabrovke in Dol kulturni dan. Z avtobusom so šli v Litijo. Sprehodili so se po glavni cesti do železniške postaje ter opazovali zgradbe, promet in reko Savo. Na železniški postaji so si ogledali vozni red vlakov, potniško blagajno, čakalnico in staro lokomotivo. V matični knjižnici jih je toplo sprejela gospa knjižničarka. Predstavila jim je zanimive knjige, ki jih imajo v njihovi knjižnici. Ogledali so si knjižne police za najmlajše, oddelek z multimedijo ter čitalnico. Spoznali so, kako si lahko izposodijo knjige na knjigomatu. Z zanimanjem so prisluhnili pravljici o zajčku, ki je živali navdušil za branje. Čas v knjižnici je hitro minil. Pred odhodom avtobusa proti Gabrovki pa je ostalo še nekaj časa za sprostitev na igrišču.

(Skupno 186 obiskov, današnjih obiskov 1)