Na preventivnih dejavnostih, ki smo jih izpeljali v petek, 31. 5. 2019, smo se srečali otroci in odrasli, se družili in spoznavali, opravili meritve krvnega sladkorja, holesterola, krvnega pritiska, telesne mase, se posvetovali s strokovnjaki ZD Litija ter opravili test vzdržljivosti – hoja na 2 km. V času, ko so odrasli opravljali test hoje na 2 km ter se posvetovali z zdravstvenimi delavci, so učenci uživali v gibalnih aktivnostih, ki so jih vodili pedagoški delavci.

Vzgoja za zdravje se začne v družini in je naloga staršev, pri tem pa jim vzgojno-izobraževalne ter zdravstvene organizacije pomagamo.

Navdušenje udeležencev, da so si v hitrem življenjskem tempu in ob vseh obveznostih vzeli nekaj časa zase, ter potrditev, da solidno skrbijo za svoje zdravje, je spodbuda za vse tiste, ki se po opravljenih testih in pogovoru s strokovnjaki odločijo, da bodo v svoj življenjski stil vnesli spremembe, ki bodo čez nekaj časa prispevale k boljšemu zdravju.

 

(Skupno 215 obiskov, današnjih obiskov 1)