Učenci, ki v letošnjem letu obiskujejo obvezni izbirni predmet turistična vzgoja, so se v torek, 5. junija 2019, odpravili v Ljubljano. Ta je v zadnjih letih postala zanimiva turistična destinacija, kar smo ugotovili po sprehodu skozi center mesta. Z vzpenjačo smo se nameravali povzpeti na Ljubljanski grad, a smo svojo namero zaradi velike gneče opustili. Namesto tega smo se odpravili v park Zvezda, kjer so učenci predstavili svoje projektne naloge. Sledilo je terensko delo, pri katerem so se učenci vživeli v vlogo mladega turista in raziskovali, kaj jim naša prestolnica ponuja.

Z zadnjim izletom smo sklenili naše letošnje druženje pri predmetu turistična vzgoja. Morda bo kdo izmed učencev uresničil svojo projektno nalogo in v domačem kraju razvil inovativno turistično ponudbo.

Barbara Težak

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)