V sredo, 19. 6. 2019, je v polni dvorani osnovne šole Gabrovka vladalo veselo in zanosno vzdušje.

Ob državnem prazniku so učenci obeh šol, OŠ Gabrovka in POŠ Dole pri Litiji, pokazali obilo vsega,

kar znajo – peti, plesati, muzicirati, deklamirati, igrati. Kraljevali so združeni otroški in mladinski

pevski zbori obeh šol z bogatim repertoarjem, ki je tkal rdečo nit skozi celo prireditev – “Gradimo prijateljstvo”.

Prijateljstvo med učenci, učitelji, starši, krajani; prijateljstvo med ljudmi, naravo, med vsem, kar je živo.

Marsikdo v dvorani, med občinstvom ali med nastopajočimi, je občutil, da je svet lep in da je lahko še lepši.

Takšnih povezovalnih dogodkov si v prihodnosti še želimo. Vsem nastopajočim in njihovim mentorjem pa

čestitamo za odličen nastop.